5 טיפים קטנים להצבת מטרות לצלמים (ובכלל)

צילומי עשב יפה

אומנם היום הוא לא יום התחלות רשמי בארצנו היפה, ולא מדובר בתחילת שנה ביומן, אבל זה לא באמת משנה כי אין זמן טוב יותר מעכשיו .

כשהפכתי את התשוקה שלי לצילום לעיסוק העיקרי שלי, ידעתי , אם אני רוצה להצליח , אני חייבת להציב לעצמי מטרות ברורות. ובדיוק כמו כל מטרה בחיים  בין אם היא עסקית או אישית , המפתח להשגת היעד – הוא תכנון מראש.

1. אל תשמרו בלב.

כתבו את המטרות שלכם, שתפו אותן ברשתות החברתיות עם החברים שלכם , ספרו לאיש או לאישה, או למישהו ממש מיוחד. או לפחות לפחות כתבו אותן ביומן. אינני פסיכולוגית גדולה אך נראה  שככל שאנשים משתפים את המטרות שלהם עם אחרים כך עולים הסיכויים שישיגו אותן או לפחות יצעדו בדרך לכיוונם.

צילומי גשר ביער
לא מעט גשרים יחכו לנו בדרך להצלחה במטרות שלנו...

2. ביקורת.

תמיד כשלומדים דברים חדשים יש עליות ומורדות, לפעמים אי אפשר להמשיך ולהתקדם לגבהים חדשים כשאתה בכלל לא מודע לזה שאתה נמצא בירידה או צועד במקום. ולכן לקבל ביקורת בלתי תלויה על ההתקדמות שלך משקלה רב יותר מזהב. רק ככה תוכלו להבין מה מחזיק אתכם מאחור ומה צריך לשפר כדי לנסוק לגבהים חדשים. חשוב גם לזכור שמקבלים גם ביקורות חיוביות, שזה אתם יודעים נו, פשוט כיף.

נ.ב בחרו את המבקרים הבלתי תלויים שלכם בקפידה.

3. הציבו מטרות הגיוניות.

חשוב להכניס את המטרות שלכם לתוך מסגרת זמנים הגיונית וסבירה לכאן ולכאן. אחרי שכבר הבנתם מה המטרה הגדולה, פצלו אותה למיני מטרות ומשימות, פתחו את היומן ושבצו אותן במסגרת זמן הגיונית, מטרות שבועיות , חודשיות וכו, כשתמיד למעלה למעלה, מרחפת מעל הכל המטרה העיקרית שלשמה כל הכיף הזה נועד.

כשתראו שחלק מהמטרות לטווח הקצר שלכם כבר מאחוריכם זה ימלא אתכם במוטיבציה וברצון להתמיד ולהצליח.

צילומי גשר אבנים בנחל
לפעמים זה גשר לא פשוט, ונוכל להתקדם רק צעד צעד מבלי ליפול בדרך

4. צאו לעבודה.

אין ספק שהחלק הכיפי הוא התכנון, אבל בסוף , צריך גם לגשת לעבודה. צלמו, למדו כלים חדשים, התייעצו , שווקו את עצמכם ושוב צלמו (צלמו ילדים – הכי כיף לצלם ילדים) . אל תהיו קשים עם עצמכם , לא הכל מצליח תמיד מהפעם הראשונה, ואם לומר את האמת רוב הדברים לא. קבלו את זה שלפעמים הולכים 3 צעדים קדימה ו 2 אחורה , נופלים נכשלים מתארגנים מחדש וממשיכים הלאה. כדי גם להסתכל אחורה כדי לראות איפה הייתי אז, ואיפה אני היום.

5. אצבע על הדופק.

חשוב לעשות הערכות מצב תקופתיות כדי לדעת איפה אתם נמצאים ביחס למטרות שלכם. לפעמים דברים משתנים וחלק מהדברים הופכים להיות פחות רלוונטים, ואולי הגיע הזמן לעשות הערכות מחדש. אבל קשה לדעת איפה אתם נמצאים אם לא בודקים. לפעמים כל מה שצריך זה רק כיוון קטנטן של המערכת והופ, אתם שוב על הדרך הנכונה.

צילומי פרח יפה
אבל בסוף הדרך מחכה לנו פרח מיוחד

לאורך הדרך אל תשכחו לפרגן לעצמכם על העבודה הטובה וזכרו, בדיוק כמו בעקרון ההתמדה בפיזיקה – שכל גוף נוטה להישאר במצב בו הוא נמצא , הבחירה  היא בידיים שלכם, בין אם זה להישאר במקום, או להמשיך קדימה על רכבת מאספת עם המון תחנות בדרך להצלחה.

רוצים ללמוד עוד? הסדנאות שלי ממש כאן

 

-הצטרפו לקבוצה "צלמים ללא גבולות" בפייסבוק – שם אתן טיפים ממוקדים אחת לכמה ימים – איך לקחת את העסק לצילום שלכם להצלחה.

הרשמו לניוזלטר שלי
ולא תפספסו אף מאמר יותר

שיתוף ב facebook
שתף
Close Panel