6 דרכים – כיצד לגרום לתמונות שלך לבלוט מעל כולם ברשת העמוסה?

צילומי אמא ובת בסטודיו בקונספט יחודי

בתור התחלה – הבהרה קטנה – לצערי הרב – התמונות שלך לא באמת מעניינות אף אחד ברשת. כל אחד שקוע בתוך העולם שלו, גולל את הפיד למטה, במקרה הטוב מתעניין בעצמו, ובמקרה הפחות טוב…. לא מתעניין בכלום.
חשוב לי גם להבהיר, שהערך של הצילום שונה היום ממה שהיה לפני 20-30 שנה (ויותר). פעם היו משפחות עשירות מתכנסות בטוקסידו, עניבה ושמלות ערב אחת לשנה – ומשלמים ממיטב כספם לצלם מקצועי שיצלם אותם – תמונה אחת בודדת, או אם באמת היה להם הרבה כסף – היו מבקשים תמונה אחת משפחתית ופורטרט אישי אחד של כל אחד מבני המשפחה.
הדור שונה היום. לאו דווקא לרעה. עם בואו של הצילום הדיגיטלי לעולם – הצילום הפך נגיש יותר, זול יותר, וקל יותר – על אחת כמה וכמה מהיום שמצלמה איכותית נמצאת כבר בכל סמארטפון שיש גם לילדים בני 6 ו 7… ושוב – יש בזה גם המון טוב, כי בזכות הנגישות, מי שלא היה צלם – הפך לצלם, והצלמים הטובים הפכו לטובים יותר! אבל… אליה וקוץ בה – הרשת המוצפת תמונות מקשה עלינו להראות את האיכות והאמנות שלנו לעולם.

 

אז מה בכל זאת עושים..?

 

הנה כמה דרכים שיעזרו לכם לשפר את הנראות שלכם ברשת, וליצור לעצמכם מוניטין, קהילה, ו…פרנסה

1. מצא את ה"למה" שלך:

בכל אדם יש "למה" עמוק. למה אתה רוצה שיראו אותך? מה זה יעשה לך? מה זה יעשה לסביבה שלך?
אתה רוצה שיאהבו אותך בזכות התמונות? אתה רוצה שיראו את התמונות שלך כי אתה רוצה להתפרנס? אתה מחפש ביקורת? פידבק חיובי? – היו כנים עם עצמכם. ברגע שתמצא את הלמה שלך – יהיה לך קל הרבה יותר להבין את ה"איך".

2. תהיה שונה:

בכולנו יש את התכונה הזו – לראות משהו אצל מישהו, לחשוב "כמה זה יפה" ו… לרוץ לעשות כזה בעצמינו. ואז, אחרי תקופה, להבין שזה נראה בדיוק כמו של מישהו אחר, ו… לשנות טיפה. אז זה בסדר. כולם עוברים את השלב הזה. אבל כדי שבאמת תהיה מישהו, וירצו לראות את התמונות שלך – תעצום את העיניים, תיכנס פנימה, (תשאל את עצמך שוב "למה"), ותמצא את מה שאתה רוצה להגיד- בדרך שונה.

נכון שכשאתה רואה מישהו עם תסרוקת שונה ברחוב אתה עוצר להסתכל….? אותו הדבר גם כאן. תהיה שונה!

צילומי הנקה בקונספט יחודי באירלנד

3. תתמקצע:

התמקצעות היא לא מילה גסה. בעידן של היום, עידן הלייטרום, הפוטושופ, והצילום הדיגיטלי – הכל נראה קל הרבה יותר. ובינינו – שנינו יודעים עמוק בפנים, שתמונה שלא צולמה טוב – לא תהיה "וואוו" גם אחרי עריכה. בית יציב צריך יסודות יציבים. נכון. בתי הספר המקצועיים לצילום הלכו ופחתו, ומסלולי ההכשרה הארוכים כבר כמעט ולא נראים. קל מאוד ללמוד ברשת, או לעשות קורסים מזדמנים. אם אתה רציני לגבי עצמך ולגבי הצילום שלך – תשקיע. יש היום לא מעט מקומות איכותיים המכשירים צלמים ברמה גבוהה. אם החלטת להפוך את הצילום שלך למקצוע – זה הזמן לחפש את אותם מקומות, ולהתמקצע באמת בתחום שלך. הרי כל השאר… הם למדו ברשת, או בקורסים מזדמנים ;-).

4. אין מילה אחרת להגיד את זה.... פוטושופ.

נכון, פוטושופ זה נושא טעון, וצלם של פעם היה מוציא תמונה מצויינת ולא היה לו פושטושופ. אז… סוד קטן. פעם – היינו "עורכים" את התמונה בחדר החושך. כן! שמעתם נכון!! 

צלמים שבאמת היה להם חשוב שהתמונות שלהם ייראו אחרת, ויראו טוב יותר משל אחרים – פיתחו טכניקות עריכה שונות בפיתוח הסרט ובהדפסה! אני זוכרת את טכניקת ה"דחיפה" כדי להפוך נגטיב לניגודי יותר, וה"טשטוש" שיצרנו מעל תמונה בהגדלה בחדר החושך כדי ליצור אפקט רך יותר, או שהיינו שמים במגדל 2 נגטיבים כדי ליצור קומופזיטינג!!

 כן… כבר אז היינו "עורכים" תמונות.

 אז אם אתה רוצה שיראו אותך – תלמד פוטושופ. כי בית מדהים הוא בית עם יסודות חזקים, ו…עיצוב.

קרן דניאלי עריכת תמונה בפוטושופ

5. אל תחכה שהם יגיעו אליך:

זה קצת כמו הכרויות…. פעם היה קל מאוד להכיר אנשים ולמצוא בני/בנות זוג במפגשים חברתיים.

 היום… כל מי שרוצה ש"יראו אותו" חייב להשתייך לפחות לאתר הכרויות אחד אם לא לכמה.

 או… קצת כמו באגדות… הנסיכות שמחכות במגדל לאביר על הסוס הלבן….ואולי אחרי 18 שנים בטעות הוא מגיע – הנסיכות של היום יוצאות להשקות, פעילות באינסטגרם, בפייסבוק ובכל מקום. מסקנה – יש לך משהו טוב בידיים – אל תשב בבית ותגיד "אנשים יבואו אליי בגלל האמנות שלי". הם לא… צא החוצה ותראה להם כמה אתה טוב! אינסטגרם, פייסבוק, טלגרם, ווטסאפ, תערוכות, כתבות ו..כל דרך שנראית לך. לך תראה להם!

6. פרוייקט אישי:

טוב. פרוייקט אישי הוא אולי הדבר הכי קשה בכל אלה, אבל הוא מאגד את כולם. 

הוא מכריח אותך לחפש את ה"למה" שלך. הוא מכריח אותך להתמקצע, להיות טוב יותר מכולם, ו..באופן טבעי – אתה ממש רוצה שכולם יראו אותו אחרי שעבדת עליו כל כך הרבה.

 

לסיכום-

 
היום – כל בעל מצלמה  (כן, גם בטלפון) הוא צלם. אם אתה רוצה להיות כמו כולם – תמשיך לעשות מה שעשית עד עכשיו. אם אתה רוצה שיראו אותך – קום, ותתחיל לעשות את הדברים- בדרך שלך!

 

-ואי אין לי מושג איך עובדים עם פוטושופ! : קורס פוטושופ "פוטומאסר" – עריכת תמונה מקצועית לצלמים.

-ביחד קל יותר לעמוד מול כל אתגר. אני מזמינה אתכם להצטרף לקהילת הצילום שלי בפייסבוק "צלמים ללא גבולות"

הרשמו לניוזלטר שלי
ולא תפספסו אף מאמר יותר

שיתוף ב facebook
שתף
Close Panel