מתי הכי נכון לשדרג את המצלמה?

צלם בשקיעה בים המלח

הרבה צלמים שרוצים לקחת את התמונות שלהם לשלב הבא תולים לא מעט תקוות בשדרוג המצלמה , אבל האם באמת הגיע הזמן לשדרג את המצלמה? אין לשאלה הזאת תשובה נכונה ופשוטה, אבל אולי כדי לענות תחילה על שלוש שאלות פשוטות אלו ולהבין לבד, האם זה הצעד הנכון עבורך עכשיו.

מה הסיבה לשדרוג המצלמה?

לכולנו יש צלם או אפילו מספר דו ספרתי של צלמים שאנחנו מאוד מעריכים ונפעמים מהעבודה שלהם, אבל לא, לשדרג מצלמה רק בגלל שלצלם שלדעתכם טוב יותר יש מצלמה טובה יותר זאת לא סיבה שבגללה כדאי להכניס את היד עמוק לכיס (וכולנו יודעים שבציוד צילום צריך להכניס את היד לכל הכיסים).

חשוב לזכור שהתמונות המופלאות האלה הן פרי יצירתו של הצלם ולא המצלמה. כן , ברור, המצלמה בהחלט יכולה לעזור לנסוק לגבהים חדשים. במיוחד במצבים של תאורה נמוכה. אבל אם אין לכם מושג איך לעבוד עם התכונות האלה במצלמה שלכם היום, ואם הקומפוזיציה לא כל כך מסתדרת והצבעים לא ממש מסתדרים אז אולי הגיע הזמן להשקיע קצת בלמידה- סדנאות צילום, עריכה וכו'. כי אחרת תקבלו את אותה תוצאה בדיוק, רק במקום לעמוד בפקק בהונדה תעמדו  עם מרצדס. ודי תדרכו במקום.

מה היכולות של המצלמה החדשה ביחס לישנה?

זאת אולי אחת השאלות החשובות ביותר שכדאי לשאול וגם לדעת לענות עליה.  ואם התשובה ברורה, "כן , בוודאי אני רוצה להחליף למצלמה ההיא מכיוון שהיא יכולה לעשות א,ב ,ג בניגוד למצלמה הנוכחית שלי שפשוט לא " אז אולי באמת הגיע הזמן לשדרוג. היכולת להבין ולהצביע היכולות החדשות שיתווספו לארגז הכלים שלך היא קריטית. אחרת מה הטעם בלהחליף מצלמה אם עוד לא ניצלת את מלוא הפוטנציאל הטמון בסוס הנוכחי.

תנסו להבין מה גורם לכם להרגיש מוגבלים או כבולים , מה משאיר אתכם מאחור ומונע מלהשיג את התוצאות ואת התמונות שאתם באמת רוצים.

צילומי ילדים פרח

אולי כדאי בכלל להשקיע בעדשה?

גוף המצלמה הוא חלק מהחבילה , לעדשות יש משקל חשוב ביותר מהתוצאה הסופית. מצלמה בלי עדשה זה כמו גוף בלי נשמה. הרבה פעמים כל אותן תמונות מטריפות שתופסות לנו את העין מקורן בכלל ביכולות העדשה ולא במצלמה אימתנית, אני תמיד ממליצה קודם כל לשדרג את העדשות לפני שנכנסים לעולם שידרוגי הגוף.

בזמן שאתם מנסים להחליט באיזה עדשה כדאי לכם להשקיע עכשיו, נסו תחילה להבין מה אתם בכלל רוצים לצלם, לאן דרככם ואילו זגוגיות יקחו אתכם לשם. כשהתשובה תתבהר לכם , רגע לפני שאתם קונים. תנסו "לבקש מחבר" ולנסות. או אפילו להשכיר את העדשה ולעשות נסיעת מבחן כמו שצריך. יש הפתעות בחיים, לפעמים אנחנו כל כך בטוחים במה שאנחנו צריכים וכשאנחנו סוף סוף מגיעים לשם מתברר שזה היה בכלל לא בכיוון. כן , אתם תשמעו המון המלצות, והן חשובות מאוד, אבל אין טוב ממראה עיניים.

מודה שגם בארסנל שלי יש עדשות מתאבקות שהייתי בטוחה שאני חייבת.

לסיכום –

הציוד שרכשתם הוא רק חלק מארגז הכלים שלכם, ארגז הכלים האמיתי מתחיל אצלכם בראש. ככל שתמשיכו ללמוד לנסות ולהתנסות כך תכניסו עוד ועוד כלים לארגז ותדעו לנצל את מה שיש לכם כבר עכשיו עד תום. אני התחלתי את העסק שלי עם מצלמה ישנה, עדשה אחת (50 מ"מ), והרבה הרבה מוטיבציה להצליח.

-רוצה ללמוד עוד? הקורס צילום למתקדמים ששלי ממש כאן

 

-הצטרפו לקבוצה "צלמים ללא גבולות" בפייסבוק – שם אתן טיפים ממוקדים אחת לכמה ימים – איך לקחת את העסק לצילום שלכם להצלחה.

הרשמו לניוזלטר שלי
ולא תפספסו אף מאמר יותר

שיתוף ב facebook
שתף
Close Panel